Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

A solymári Hunyadi Mátyás Német Nemzetiségi Általános és Művészeti Alapiskola, Egységes Pedagógiai Szakszolgálat szeretettel várja a leendő első osztályos tanulókat, akik a 2011/12-es tanévben kezdik meg általános iskolai tanulmányaikat.

Azért, hogy könnyebb legyen a választás a különböző lehetőségek közül, szeretnénk több alkalmat biztosítani a pedagógusok, a gyerekek és a szülők együttes találkozására.

2011. január 25-én(kedd) 16.30-tól a Lustige Zwerge óvodában,

január 26-án(szerda) 16.30-tól a Kék Ovi tornatermében tájékoztatjuk a szülőket a választható tanítási programokról. Bemutatjuk iskolánkat, a leendő elsős tanító néniket, valamint a művészeti képzés és sporttevékenységek lehetőségeit. Azok a szülők, akiknek gyermeke másik óvodába jár, a két időpont közül tetszés szerint választhatnak.

2011. február 5-én(szombat) 9 órától „Iskolahívogató” címmel játékos foglalkozást szervezünk a leendő elsősöknek és szüleiknek az A épületben (Templom tér), ahol az iskola sajátosságainak bemutatására (angol, német nyelv, tánc- és zeneoktatás) is sor kerül.

2011. február 24-én (csütörtök)8 órától 11 óráig Nyíltnap lesz az iskola B épületében (Bajcsy Zs. út) a szülőknek, ahol a leendő első osztályos tanítónők, illetve nyelvtanárok (angol, német) által tartott órákat nézhetik meg.

2011. március 5-én(szombat) 9 órátólismét játékos foglalkozás lesz a leendő elsősöknek az A épületben, ahol a gyerekek 3x20 perces színes foglalkozások keretében megismerkedhetnek a leendő elsős tanító nénikkel.

A beíratás időpontja:

2011. március 24. (csütörtök) 8 és 18 óra között

2011. március 25. (péntek) 8 és 16 óra között

A beíratás helye:

Az iskola A épülete (Solymár, Templom tér 26.) tetőtéri kamaraterem

Kérjük, szíveskedjenek magukkal hozni:

• a gyermek születési anyakönyvi kivonatát, TAJ kártyáját, lakcímkártyáját
  • a szülő személyi igazolványát, lakcímkártyáját
  • óvodai szakvéleményt gyermekükről

Ha bármilyen kérdésük lenne, az igazgatóhelyettesek a 06-26-560-813-as telefonszámon készséggel állnak rendelkezésükre.

Kérjük a szülőket, éljenek a felkínált lehetőségekkel, hogy gyermekük részére a legjobb megoldást választhassák.

Solymár, 2011. január 11.

Marlokné Cservenyi Magdolna